Příroda a nádherná krajina Kanárských ostrovů

Kanárské ostrovy jsou původem vulkanickou oblastí, což je důvodem, proč jsou zdejší pláže obvykle pokryty černým vulkanickým pískem, jako například velkolepá pláž El Bullullo na Tenerife. Ovšem ne všechny, některé pláže doslova září světle žlutým či béžovým pískem. Tento světlý písek zde působí poněkud exoticky a není divu, neboť sem byl přinesen z Nizozemí a Maroka. Jednou z těchto zvláštních plází je Las Teresitas v severovýchodní části Tenerife.

Navzdory své poměrně malé rozloze je souostroví jednou z biologicky nejbarevnějších a nerozmanitějších částí světa. Návštěvníky sem láká zejména možnost, užít si prakticky celoročně dramatičnost a rozmanitost zdejší krajiny. Ať již je to subtropická zeleň národního parku La Gomera, borovicové kopce hornatého vnitrozemí Gran Canaria nebo padající vodopády La Palma. Kontrastem jsou pak až neskutečně plané a nehostinné plochy, lemující El Teide v Tenerife, barevná unikátnost lávových polí v Lanzarote či jen kaktusy a křovinami přerušovaná nekonečnost plání Fuerteventury, na nichž se pasou stáda koz.

Právě tato rozmanitost krajiny a předvídatelné počasí jsou ideálními faktory pro pěstování nerůznějších venkovních aktivit. Turisté zde tak mohou pěstovat oblíbené potápění a kochat se pohledem na více než 350 druhů ryb či hedat vraky ztroskotaných lodí, zvýšit si hladinu adrenalinu díky sportům, jako kitesurfing, windsurfing nebo naopak využít některé z množství turistických stezek, křižujících ostrovy. Mezi pestrou nabídku aktivit je pak možné zařadit i jízdu na koni, na lodi či dokonce na velbloudu, ale možností je samozřejmě mnohem více, třeba si můžete zkustit zahrát gol a nebo jen tak relaxovat.

Relax nabízí nesčetné pláže, ať již zvolíte nekonečné bílé pláže s písečnými dunami Fuerteventury nebo snad široké zlaté písečné pláže na Tenerife. Ovšem dalš variantou jsou také návštěvy lázní. Vysoce oblíbenou je zejména thalassoterapie s bohatou škálou procedur a masáží