Památky a zajímavosti Kanárských ostrovů

Lenošení na pláži a koupání v moři můžete během své dovolené na Kanárských ostrovech střídat s objevováním přírodních krás tohoto souostroví a také poznáváním zdejších historických památek.

K nejvýznamnějším přírodním zajímavostem patří rozsáhlý národní park La Caldera de Taburiente. Obdivuhodné jsou zde například tryskající prameny, které tvoří úzké říčky protékající roklinami. Při procházce parkem se nezapomeňte zastavit v jeskyni Cueva Bonita, v Krásné jeskyni, na kterou se dopravíte lodí z Tazacorte. Na ostrově Lanzarote narazíte na jeskyni Cueva de los Verdes, která se proslavila svou strukturou a zbarvením. Další zajímavostí je sopka Tenequía nebo sopečný kráter Caldera de Taburiente.

Největší dominantou celého souostroví je hora Pico de Teide, která je nejen nejvyšší horou Kanárských ostrovů, ale zároveň i celého Španělska a dokonce se jedná o třetí největší sopku na světě. Tato hora, na kterou můžete podniknout horskou túru, je součástí národního parku Parque Nacional del Teide.

Na ostrově El Hierro se nachází nejmenší hotel na světě, Hotel Las Puntas, který je dokonce zapsaný i v Guinessově knize rekordů. Pokud budete trávit svoji dovolenou na ostrově La Palma, nezapomeňte se vydat na hvězdárnu na hoře Roque De Los Muchachos. Vydat se na vrchol můžete jak pěšky, tak po silnici. Během cesty na vás čekají úchvatné vodopády. Překrásný výhled na ostrov Lanzarote nabízí turistická vyhlídka Mirador del Rio.

Ostrov Gran Canaria se může pochlubit nejstarším kostelem celého souostroví. Jedná se o chrám Santa Anna a s jeho výstavbou se začalo už v roce 1500. Dostavěn ale byl až o 4 století později. V jeho jižním křídle se nachází Museo de Arte Sacro Diocesano, kde si můžete prohlédnout obrazy a sochy holandských umělců. Na náměstí Sv. Anny se nachází sochy dvou sedících psů, symbolů Kanárských ostrovů.