Souostroví Kanárských ostrovů tvoří kromě několika menších ostrůvků především sedm hlavních, větších ostrovů, z nichž každý z nich je něčím zvláštní a originální.

Nejznámější a nejnavštěvovanější ostrov, Gran Canaria, je pro turisty jak stvořený. Na návštěvníky zde čekají překrásné dlouhé pláže, průzračně čisté moře, řada významných historických památek, úchvatná příroda a také mnoho sportovního a zábavního vyžití.

K nejnavštěvovanějším ostrovům patří rovněž Tenerife, na kterém se nachází ty nejlepší pláže z celých Kanárských ostrovů. Vybírat můžete jak pláže se zlatým, tak černým pískem. Jedná se o největší ostrov z celého souostroví. Nachází se zde i nejvyšší hora celého Španělského království, Pico del Teide. Hlavním městem tohoto ostrova je Santa Cruz de Tenerife. Úžasnou atmosféru zažijete v případě, že se sem vydáte v době, kdy se zde koná místní karneval.

Ostrov La Palma proslavil především les, který vyrostl uvnitř kráteru jedné z místních bývalých sopek. Příroda na tomto ostrově hraje prim ve všem, takže zde nenajdete ani tolik turistických oblastí. K nejnavštěvovanějším objektům na ostrově patří vrchol Roque de los Muchachos, na které se nachází slavná hvězdárna. Určitě si zde nenechte ujít návštěvu města Santa Cruz de la Palma.

Oblíbeným ostrovem je také Lanzarote, který je vyhledávaný především u milovníků surfingu. K nejkrásnějším plážím patří například pláž Puerto del Carmen nebo Costa Teguise. Poklidnější atmosféru pak dokreslují zdejší malé vesničky. Dáváte-li přednost klidnějšímu prostředí, zamiřte na ostrov El Hierro, jehož největší atrakcí je les Sabinar. Ostrov je taktéž vyhledávaným místem pro potápěče. Dalšími významnými, ale přece jen méně navštěvovaným ostrovy, jsou La Gomera, který je vyhlášený díky své vynikající kuchyni, a dále ostrov Fuerteventura, ráj pro všechny, kdo zbožňují windsurfing.