Doprava a ubytování na Kanárských ostrovech

Cestovní kanceláře, nabízející zájezdy na Kanárské ostrovy, mají ve své nabídce dopravu zprostředkovanou jak letecky, tak autobusem či vlastním autem. Na každém z ostrovů se nachází vysoce kvalitní ubytovací zařízení, nabízející svým klientům luxusní ubytování i jednoduše zařízené malé pokojíky.

Doprava na Kanárské ostrovy není v dnešní době nikterak složitá. Nejoblíbenějším dopravním prostředkem je samozřejmě letadlo. Přímé lety podnikají především cestovní kanceláře, ale koupit si letenku můžete i bez ní. Počet nízko nákladových společností, které podnikají lety na Kanáry, se totiž každoročně zvyšuje. Takže letenku na Kanárské ostrovy seženete už od 10 000 Kč.

Mezi jednotlivými ostrovy se můžete pohybovat například prostřednictvím letecké dopravy, která je sice rychlá, ale poměrně dost drahá. Levnější variantou je přeprava loděmi nebo trajekty.

Kanárské ostrovy, jakožto jedna z nejoblíbenějších turistických destinací, nabízí svým návštěvníkům opravdu velmi širokou nabídku různých druhů ubytovacích zařízení. Pokud jde o cenu, ta se odvíjí nejen podle kvality hotelu, ročního období, ale také podle ostrovu, na kterém budete trávit svoji dovolenou. K nejdražším ostrovům samozřejmě platí nejoblíbenější Gran Canaria a Tenerife, levnějšími ostrovy jsou El Hierro a La Gomera.

Dáváte-li přednost luxusní formě ubytování, zvolte si některý z mnoha místních hotelů. Najdete je především podél pobřeží v nejnavštěvovanějších oblastech. Kromě hotelů patří k nejoblíbenějším formám ubytování také apartmány, které jsou vyhledávané především rodinami s dětmi. Levnější formy ubytování představují na Kanárských ostrovech kempy, kterých tu ovšem není mnoho. Toužíte-li po něčem originálnějším, můžete si zarezervovat ubytování v tzv. Casas rurales, tedy v upravených venkovských sídlech, nebo v Paradorách, což jsou hotely situované v historických budovách.